İstikrar Spor Kulübü faaliyetlerini tanıtmak amacıyla yerel ve ulusal bazda faaliyet gösteren basın kuruluşlarıyla kahvaltılı programda bira araya geldi.

İstikrar Spor Kulübü faaliyetlerini tanıtmak amacıyla 15 Aralık Salı günü Bülbülzade Vakfı’nda kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, İstikrar Spor Kulübü Derneği Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol, yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Hokey Federasyonu Gaziantep Temsilcisi Ali Koç, antrenörler, basın mensupları katıldı.

Kahvaltı ile başlayan programda daha sonra bir açıklama yapan Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Eğitim ve Hizmet Merkezini planlarken en önemli alan olarak spor tesisini belirlediklerini vurgulayarak; “Burası herkese açık bir yaşam alanı. Gençlerimizi dağlardan, uyuşturucu çetelerinin elinden kurtararak yeniden bir uyanışa vesile olmak istiyoruz. Özellikle Anadolu’nun yeniden bir medeniyet havzasına dönüşme sürecinde ata sporlarımızın buralarda hayat bulması, futbolun yanında diğerlerinin de onlarla yarışmasını hedefliyoruz” dedi.

İstikrar Spor Kulübü Derneği Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol ise Bülbülzade Vakfı çatısı altında erdemli topluma giden yolda erdemli bireyler yetiştirmek istediklerini belirterek; “Bu bilinçle 2012 yılında yola çıktık. Spor alanında güvenilir, üretken, dürüst ve özgüven sahibi bireyler yetiştirmek istiyoruz. Gençlerimizin ilim, sanat gibi alanlarla beraber sportif faaliyetleri de yürüteceğine inanıyor ve onların kişiliklerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Kulübümüz bünyesinde mevcut bireysel ve takım branşlarında katılan gençlerimizin toplum içerisinde bilinç ve ahlak üzere hareket ederek iyi bir insan ve toplumunda kendisini ifade eden insanlar olmasını hedefliyoruz. Bütün bunlarla birlikte sürdürdükleri sportif faaliyetlerle kendilerine her zamana yararlı ve kötü alışkanlıklardan uzaklaşarak yetiştirmelerini istiyoruz. Bu alanda özellikle okul öncesi çağdan başlayarak yaşam boyu insanımıza spor alışkanlığı kazandırmak istiyoruz. İnsanımızın, özellikle gençlerimizin disiplin, birliktelik, özgüven, zaman planlaması yeteneklerini kazanmasını istiyoruz. Spor onlara bu yetenekleri kazandırıyor. Ülke çapında her branşa katı sağlamak, alt yapıdan yetişen gençlerimizin daha iyi daha üst branşlarda mücadele etmesini hedefliyoruz. Türk sporuna ahlaklı ve kaliteli sporcu kazandırmak istiyoruz. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası seminerler düzenleyerek sporun bilimsel olarak da hayatımıza geçmesi için çaba sarf ediyoruz. Şuan Gaziantep’te 10 branşta faaliyet gösteriyoruz. En popüler olan spor dalımız futbol. Futbolda U13-U15 ve A Takım düzeyinde müsabakalara katılıyoruz. Bununla beraber basketbol; küçükler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde mücadele ediyoruz. Güreşte hedeflerimiz çok büyük. Türkiye çapında başarılar hedefliyoruz. Aşırtmalı Aba Güreşi gibi tarihimizden gelen, Gaziantep’e mal olan spor branşımızı da canlandırmak istiyoruz. Yüzme alanında faaliyet gösteriyoruz. Tesisimizde bir yüzme havuzumuz mevcut. Aikido branşımız var, tekvando, judo, kick boks, badminton ve wushu alanlarında faaliyet gösteriyoruz. Bu alanlarda lisanlı sporcu sayılarımızı da belirtmek istiyorum: futbolda 100 kişi, basketbolda 50 kişi, güreşte 75 kişi, yüzmede 20, Aikido 30 kişi, tekvando da 30 kişi, judo da 22, kick boks da 45 kişi, badminton 25 kişi, wushu 50 tane lisanslı sporcumuz var. Kulübümüzün bünyesinde toplam 407 tane lisanslı sporcumuz faal olarak çalışmakta. İnşallah ilerleyen yıllarda gerek il bazında gerekse bölgesel ve Türkiye bazında başarılar elde ederek Türk sporuna katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından basın mensuplarına İstikrar Spor Kulübü spor tesisleri gezdirildi.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir