İstikrar Spor Kulübü’nün basketbol, futbol, aikido, judo, kickboks ve karate dallarındaki hoca ve öğrencileri yemekli tanışma toplantısında bir araya geldi.

İstikrar Spor Kulübü Derneğine bağlı basketbol, futbol, aikido, judo, kickboks ve karate dallarındaki hoca ve öğrenciler tanışmak ve kaynaşmak için düzenlenen yemekte bir araya geldi.

20 Haziran Cuma günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Kompleksi avlusunda yapılan programa Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, İstikrar Spor Kulübü Derneği Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol ve yönetim kurulu üyeleri, Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Kar, kulüp antrenörleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Program Kulüp Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol’un yaptığı açılış konuşması ile başladı. Açıkkol konuşmasında basketbol, futbol, aikido, judo, kickboks ve karate dallarında faaliyet gösterdiklerini belirterek kulübün amacının gençlerimizi daha iyi, daha kaliteli bir hale getirmek için çalışmak olduğunu belirtti.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ise sporun, sanatın, sosyal alanların ülkemizde uzunca bir süre ihmal edilmesi sonucunda yıkık dökük bir toplum ortaya çıktığını belirterek; “fakat gelişen süreçte buradaki hocalarımızın çabalarıyla bir heyecan oluşturuldu, yeni bir dalga oluşturuldu. Artık spora, diğer taraftan sanata değişik alanlara gençlerimiz fırsat buldu. Bunun için öncelikle bu spor kulübünün yönetimi ve sporcularına vakıf yönetimi olarak teşekkür ediyorum. Bizim gençlik yıllarımızda spor denince boş işler akla gelirdi. Sadece vurucu sporlara ilgi gösterilirdi. Çünkü sürekli bir kavga didişme savaş halindeydik. Ama hamdolsun bir rahatlama oldu. Bu vakıf eserini planlarken istedik ki buranın ana unsurlarından biri bu spor olsun. Bizler 7-8 yıl önce böyle bir tesis yapmaya karar verdiğimiz zaman en çok tartıştığımız şey spor kulübünün olduğu yer oldu. Spor salonu havuz, kime gittiysek, Türkiye’nin neresinde tesis incelemeye gittiysek herkes karşı çıktı. Ama yinede biz bu tesisleri yaptık. Sporun olmadığı yerde sağlıklı bir zihinden, bedenden bahsetmek mümkün değil. Burası bu ihtiyaçlara göre planlandı. Buralara sahip çıktıkça ülkemiz, Ortadoğu ve ezilen halklar sıçramalar yapacak. Destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Daha yapacak çok işimiz var.” dedi.

Konuşmaların ardından Bülbülzade Vakfı ve Anadolu Platformunun tanıtım filmleri izlendi. Program İstikrar Futbol Takımı Antrenörü Abdulvahap Kara tarafından hazırlanan ve sporcuların resimlerinden derlenen sinevizyon gösterisinin ardından sona erdi.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir